Zastosowanie zamienników do drukarek w firmie lub w domu

obsługa drukarki

Kupując urządzenie drukujące wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że to dopiero początek wydatków związanych z eksploatacją. Co prawda koszty drukarki nie są wygórowane, dobre urządzenia można już kupić za kilkaset złotych, jednak co z materiałami eksploatacyjnymi, bez których jak wiemy drukowanie nie jest możliwe?

Producenci urządzeń właśnie na materiałach eksploatacyjnych zarabiają najwięcej. Zakup oryginalnych tuszów czy tonerów to wydatki często sięgające w firmach pięciocyfrowych kwot, a w największych specjalistycznych firmach mogą stanowić nawet 30% wszystkich kosztów. To ogromne kwoty, które niestety muszą być poniesione przez przedsiębiorstwa, żeby można było funkcjonować na rynku. Czy istnieje jakaś alternatywa? Pewnie, że tak! Tą alternatywą są zamienniki do drukarek!

Zastosowanie zamienników do drukarek

Obniżenie kosztów drukowania w firmie, czy w domu można łatwo zrealizować poprzez zastosowanie zamienników do drukarek. Wiele lat temu chodziły słuchy, że zamienniki to zło i nie powinno się ich stosować, ze względu na większe prawdopodobieństwo uszkodzenia drukarki. Niestety większość tego typu newsów była wypuszczana przez osoby, które miały w tym swój interes. Odradzanie zamienników było na porządku dziennym, dlatego też ich popularność nie była wysoka. Tymczasem aktualnie świadomość użytkowników jest znacznie większa, mają do dyspozycji więcej źródeł, z których mogą czerpać rzetelnych informacji w zakresie zastosowania alternatywnych materiałów eksploatacyjnych.

Współcześnie producenci zamienników do drukarek jeśli chcą się liczyć na rynku, muszą spełniać określone normy ISO, w przeciwnym wypadku rynek szybko ich zweryfikuje i wyrzuci z branży. Produkowane tusze i tonery oraz bębny współcześnie odpowiadają kilku normom ISO, główne to ISO 9001 oraz ISO 14001. Pierwsza z norm dotyczy jakości, jej zastosowanie poniekąd gwarantuje użytkownikom, że produkt spełnia rygorystyczne normy przewidziane w dokumentacji certyfikacyjnej, upraszczając wprowadza „minimum” i tak już bardzo wysokie, które definiuje odpowiedni poziom jakości produktu – zamiennika do drukarki. Druga z norm ISO, która jest najczęściej spotykana definiuje zgodność produktu z bezpieczeństwem dla środowiska naturalnego. Jeżeli dany produkt posiada ów certyfikat, jest pewne, że spełnia wszystkie założenia określone normą i jest w pełni bezpieczny.

wydrukowane fotki

Co oprócz tych certyfikatów warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dostawcy zamienników? Przede wszystkim warto kupować w sprawdzonych sklepach internetowych z zamiennikami do drukarek. Taki sklep powinien oferować wsparcie na etapie wyboru zamiennika. Bardzo często konsumenci nie wiedzą jaki zamiennik kupić, wówczas obsługa sklepu internetowego powinna pomóc i doradzić w wyborze.

Oprócz wspomnianej wyżej jakości obsługi klienta warto również zwrócić uwagę na zasobność asortymentu. Czym więcej zamienników do drukarek w danym sklepie, tym lepiej on wygląda w oczach konsumentów, mamy większy wybór, możemy skorzystać z zamienników np. Orink do ekonomicznego drukowania lub zainwestować w droższe, ale lepszej jakości zamienniki marki np. TFO. Różnorodne opcje wyboru będą dla takiego sklepu, jak również konsumenta dużym atutem.

Opinie innych klientów o danym dostawcy również nie są bez znaczenia, aczkolwiek jak to z opiniami bywa, jeśli już, pytajmy o nie znajomych, przyjaciół. Pewnie nie każdy udzieli dobrej rady, ale spróbować warto. Zawsze bazując na większej ilości danych możemy część dostawców wyeliminować lub uwzględnić, jeśli wielu znajomych ich poleci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *