Na co zwracać uwagę podczas zakupu etui na telefon – Poradnik (część 2)

W pierwszej części poradnika napisaliśmy o typach etui, silikonowe z klapką i z ochroną wyłącznie na plecki smartfona, podobnie w wariancie skórzanym – na plecki i z klapką chroniącą ekran telefonu, wspomnieliśmy również o etui pancernym, które jednak nie wszystkim przypadnie do gustu. W drugiej części poradnika skupimy się na kolejnych aspektach, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru etui.

Czy etui na telefon będzie kompatybilne z inną ochroną

Wybierając etui na telefon warto zastanowić się, czy będziemy dodatkowo wzmacniać ochronę wyświetlacza. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej kosztowna jest wymiana właśnie ekranu smartfona. Producenci już tak konstruują smartfony, aby nie była możliwa wymiana tylko jednej części. Oczywiście takie podejście pociąga za sobą duże koszty, które w przypadku najnowszych telefonów iPhone sięga nawet kilku tysięcy złotych. Z tego też powodu warto już na samym początku użytkowania smartfona zaopatrzyć się nie tylko w etui, ale na przykład w szkło hartowane, które skutecznie podniesie poziom ochrony ekranu smartfona. I tutaj właśnie często jest pies pogrzebany, albowiem użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że aby szkło spełniało swoją funkcję musi idealnie pasować do urządzenia, co więcej musi być kompatybilne ze stosowanym etui na telefon, a tym czasem nie każde etui będzie mogło sprawnie współpracować z zakupionym szkłem hartowanym. O wyborze dobrego szkła hartowanego napiszemy więcej w kolejnych poradnikach, w tym miejscu jedynie zwracamy uwagę na jeden z kluczowych punktów wyboru etui – kompatybilności z dodatkową ochroną ekranu, czyli wspomnianym szkłem hartowanym. Warto dodać, że etui może kolidować nawet z taką ochroną jak folia poliwęglanowa, dlatego przed zakupem etui skrupulatnie zweryfikujcie, czy faktycznie etui będzie kompatybilne z dodatkową ochroną na wyświetlacz smartfona.

etui uniwersalne movear
Na zdjęciu etui uniwersalne w rozmiarze S polskiego producenta – moVear

Dedykowane etui vs Uniwersalne

Zastanawiasz się czy etui, które kupujesz posiada wszystkie wycięcia na gniazda? Bardzo często w przypadku uniwersalnych etui na telefon część gniazd pozostaje zasłonięta, mimo że producenci deklarują kompatybilność z danym modelem telefonu. Niestety w praktyce tę kompatybilność zachowują jedynie w podstawowym zakresie – czyli w wielkości ekranu i wycięciu na głośnik. Dlatego warto wybierać etui, które są dedykowane pod konkretny model telefonu. Deklaracja producenta deklaracją, ale dla świętego spokoju własnego oczywiście, dopytajmy sprzedawcę o szczegóły, wówczas zaoszczędzimy sobie problemów związanych z ewentualną reklamacją, jak również sprzedawcy oszczędzimy czasu i nerwów.

Drugą ważną kwestią jest to, iż etui dedykowane przeważnie będzie lepiej przylegać do danego smartfona. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększenie ochrony, smartfon będzie lepiej zabezpieczony. Wszelkie luzy na etui mogą być przyczyną uszkodzenia telefonu podczas upadku, ich wyeliminowanie spowoduje lepszą absorbcję uderzenia, jak również wstrząsów podczas codziennego użytkowania smartfona. Warto o takich drobiazgach pomyśleć przed zakupem etui 🙂

One Comment on “Na co zwracać uwagę podczas zakupu etui na telefon – Poradnik (część 2)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.