Na co zwracać uwagę podczas zakupu etui na telefon – Poradnik (część 1)

iphone

Z roku na rok przybywa użytkowników, którzy chcą dodatkowo chronić swoje telefony przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi, równocześnie chcą, aby ich telefon wyglądał ekskluzywnie. W tym miejscu wkraczają etui, niestety mnogość wyboru przyprawia czasem o zawrót głowy. Wybór idealnego rozwiązania z pewnością nie będzie łatwy, ale w tym poradniku postaramy się przybliżyć kwestię zakupu etui. Na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie?

Typ etui

Pierwszym i kluczowym elementem jest typ etui. Dużo mówi się o etui silikonowych, które coraz częściej znajdują zastosowanie wśród użytkowników smartfonów. W większości etui silikonowe jest skierowane do osób, które chcą lepiej chronić plecki urządzenia oraz oczywiście brzegi. Niestety przeważnie etui silikonowe nie posiadają ochrony na ekran, chociaż czasem można spotkać etui hybrydowe, silikon z tyłu, a od frontu smartfona doklejaną materiałową klapkę. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, które również znajduje zastosowanie w codziennym użytkowaniu.

bialy iphoneUżytkownicy, którzy chcieliby faktycznie piękne, eleganckie etui, z pewnością zainteresują się w pierwszej kolejności etui wykonanym ze skóry naturalnej. Ten typ etui przyciąga wzrok rówieśników, partnerów biznesowych, kolegów z pracy. Skórzane etui na telefon jest jednym z najbardziej eleganckich rozwiązań. Niestety cena tego etui jest dość wysoka, ale za jakość i piękny wygląd trzeba zapłacić, nie ma na to rady. Etui skórzane przeważnie oferowane jest w dwóch wariantach, w pierwszym z klapką, która nie tylko stanowi dodatkową ochronę ekranu smartfona, ale również może pełnić rolę magazynującą. A co takiego potrafi zmagazynować? Na przykład wizytówki, karty kredytowe, elektroniczne karty rabatowe choćby Payback, czy też innego typu „wkładki”, mogą to być nawet elementy dodatkowo usztywniające konstrukcję etui (mimo, że i tak jest wystarczająco sztywne).

Drugi wariant to etui skórzane zbliżone swą funkcjonalnością do wspomnianego już wcześniej silikonowego. Skórzane etui może ochroniać wyłącznie ramkę urządzenia oraz oczywiście plecki. Rozwiązanie skórzane jest jednak zdecydowanie bardziej eleganckie i z pewnością znajdzie uznanie wśród studentów, ludzi biznesu czy też osób, których stać na luksus.

Poniżej znajdziesz przykładowe skórzane etui na Apple iPhone https://www.movear.pl/pol_m_SKLEP_Etui-na-smartfona_Etui-na-Apple-305.html, warto dodać, że są to etui wyprodukowane przez polskiego producenta, który specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych akcesoriów do telefonów, przeznaczonych dla osób najbardziej wymagających.

Z innych typów etui można wymienić pancerne. Czy pancerne etui będzie dla Twojego telefonu odpowiednie? To zależy! Jeśli lubisz smukłą sylwetkę, etui pancerne zdecydowanie nie będzie idealne, ponieważ w większości przypadków założenie tego typu ochrony na smartfon powoduje wyraźny przyrost gabarytu urządzenia. Również osoby mające problem z uchwytem smartfona z pewnością nie zdecydują się na tego typu rozwiązanie. Najczęściej ten wariant etui stosują sportowcy lub osoby uprawiające sporty ekstremalne, na przykład wspinaczkę górską, choć jeśli telefon upadnie z dużej wysokości na kamień czy inny twardy przedmiot, nawet etui pancerne nie zdoła ochronić telefonu przed kompletnym zniszczeniem.

W drugiej części poradnika przedstawimy kolejne uwagi, które przydadzą się podczas dokonywania wyboru idealnego etui.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *