Jak wybrać biurko pod komputer dla młodego człowieka

working at a desk

W obecnych czasach, gdzie działa techniki stały się integralną częścią naszego życia, komputery stanowią element prawie niezbędny. Komputery używamy w pracy, w domu, do pracy, do rozrywek, do nauki czy nawet do organizowania sobie czasu, ponieważ możemy tam prowadzić bilanse, plany czy statystyki budżetów domowych czy wydatków.

Dla nas i dla naszych dzieci jest to narzędzie bardzo pożyteczne I choć komputer w życiu człowieka funkcjonuje już blisko 50 lat, najpierw była to ogromna maszyna zajmująca czasem kilkanaście metrów kwadratowych.

Obecnie komputery to zaledwie mała skrzynka z podzespołami, zajmująca niewiele miejsca. Jest jednak na tyle duży , ze potrzebuje miejsca, na którym można go postawić. Idealnym meblem dla takiego urządzenia jest biurko pod komputer z Meble Bik. Oczywiście nie jest to zwykle biurko, ale specjalnie dostosowany mebel, który posiada odpowiednie wymiary i części składowe takie jak blat czy półka na klawiaturę oraz nierzadko dodatkowy segment na monitor.

Jeśli chodzi o sam kształt, to takie biurko powinno mieć wysokość dostosowaną do dziecka w taki sposób, żeby umożliwiało mu normalne użytkowanie, przy zachowaniu prawidłowej postawy siedzącej. Taki mebel powinien też być odpowiednio wykonany, czyli odporny na uszkodzenia mechaniczne i stabilny, dzięki czemu komputer dziecka będzie bezpieczny , chroniony od upadku.

Kiedyś najpopularniejsze były meble drewniane, biurka robiono z litego drewna z eleganckim fornirem na blacie, często pięknie ozdabiane, na eleganckich nóżkach. Z czasem zaczęto stosować równie wytrzymały materiał taki jak płytę wiórową, znacznie lżejszą i jeśli jest dobrej jakości, równie wytrzymała co drewno.

Bardzo dobrze, jeśli takie biurko ma na tyle obszerny blat, że umożliwia on nie tylko pracę przy komputerze, ale może służyć tez do zabawy czy odrabiania lekcji. Sam kształt takiego biurka może być różny, od klasycznego prostokątnego przez narożny czy półokrągły z tzw. Nadstawką czyli dodatkowymi pulkami w formie małego regaliku. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie gdy dziecko nie posiada dodatkowego miejsca na książki czy płyty cd. Pozawala to zaoszczędzić sporo miejsca, przede wszystkim jeśli pokój dziecka jest nieduży.

clinic nurse working on computer desk

Kolejna opcja są oczywiście półki czy regalik mocowany bezpośrednio na ścianie, nad samym biurkiem. Najważniejsze jednak, żeby nasze biurko podobało się małemu użytkownikowi, ponieważ to on będzie spędzał przy nim kilka godzin dziennie. Biurko wiec powinno mu się podobać i być na tyle funkcjonalne, żeby nasze dziecko chętnie przy nim odrabiało lekcje, uczyło się czy rysowało.

Bardzo ważne jest, żeby zadbać też o niezbędne akcesoria, takie jak przyborniki na długopisy, różnego rodzaju organizery, pojemniki na zeszyty, książki czy pudełeczka na spinacze, pinezki, gumki do ścierania.

Niezwykle funkcjonalnym elementem są szafeczki na kółkach, które można dostawić do biurka. Mogą służyć jako dodatkowe pojemniki na książki czy stojak na drukarkę i papier. Dzięki kółkom zamiast nóżek można je swobodnie przesuwać, a także żeby zaoszczędzić miejsce, wsuwać pod biurko. Przy zupełnie małych powierzchniach najlepszym rozwiązaniem jest tzw. meblościanka z rozkładanym blatem, służącym jako biurko, posiadająca dodatkową półkę na klawiaturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *