Dlaczego warto złożyć pit 2019 z programiem Pit Format

palcem po laptopie

Rozliczanie podatków jest obowiązkiem każdego z nas. Jednak współcześnie możemy sobie tę czynność znacząco ułatwić. Choćby poprzez skorzystanie z programu Pit Format.

Jak to działa?

Pit Format, to specjalny program internetowy, który umożliwi nam rozliczenie podatków przez Internet. Przeznaczony jest dla wszystkich podatników, bez względu na to, jaki PIT muszą oni w tym roku kalendarzowym złożyć. Sam program jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystko, co musimy tutaj zrobić, to przygotować odpowiednie dokumenty i wpisywać po kolei w poszczególne pozycje, odpowiednie liczby. Program samodzielnie wykona za nas wszelkie obliczenia, co pozwala rozliczyć PIT w bardzo krótkim czasie, bez konieczności wychodzenia z domu, czy stania w kolejkach do urzędu skarbowego. Dodatkowo program ten jest całkowicie bezpłatny. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich drobnych przedsiębiorców, którzy nie radzą sobie z rocznym rozliczeniem PIT, a jednocześnie nie stać ich na korzystanie z usług biura księgowego czy rachunkowego.

Zalety

Olbrzymią zaletą korzystania z programu Pit Format jest to, że nie musimy się tutaj zastanawiać czy dostosowaliśmy swoje zeznanie podatkowe do wymagań prawnych. Wszelkie aktualizacje przepisów robi bowiem sam program. Program jak wspomnieliśmy, jest uniwersalny, dzięki czemu może z niego skorzystać każdy podatnik. Jednakowo ten, który po prostu jest zatrudniony na umowę o pracę i musi wypełnić zwyczajny PIT przeznaczony dla większości podatników, a także te osoby, które muszą skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji systemu. Sam program jest bardzo przyjazny dla nawet najbardziej niedoświadczonych użytkowników. Dodatkowo mamy tutaj do dyspozycji kreator, który jest bardzo pomocny przy wypełnianiu deklaracji podatkowych. W kilku krokach zadaje pytania i zbiera wymagane dla deklaracji dane. Kiedy już wypełnimy PIT, możemy go bezpośrednio wysłać do urzędu skarbowego, dzięki temu zaoszczędzimy sobie wiele czasu, który w normalnym trybie musielibyśmy zużyć na pojechanie do odpowiedniego urzędu skarbowego oraz stanie w kolejkach, gdzie na końcu otrzymalibyśmy poświadczenie złożenia deklaracji podatkowej. Tutaj wszystkie te czynności wykonuje za nas program. Sam PIT możemy dodatkowo ściągnąć sobie na twardy dysk oraz wydrukować. Więc nie jesteśmy tutaj skazani na sam program. Nie jest to jednak konieczne, bo wszystkie nasze dane zostaną przechowane, gdybyśmy znowu potrzebowali skorzystać z programu. Zaletą korzystania z Pit Format jest też możliwość szybszego otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku. Kiedy PIT zanosimy bezpośrednio do urzędu skarbowego, to jego treść musi zostać wprowadzona do komputera. Robi to oczywiście fizycznie pracownik urzędu skarbowego. Oznacza to, że zanim otrzymamy pieniądze na konto, musi zostać wykonane wiele czynności, a należy pamiętać, że nasza deklaracja jest jedną z wielu. Wszystkie one muszą zostać wprowadzone do systemu. W przypadku korzystania z programu pracownik urzędu skarbowego otrzymuje niejako gotowca. Dzięki temu szybciej otrzymujemy należne nam pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *